MEGHÍVÓ AUTIZMUS NAPI RENDEZVÉNYRE

Tisztelt Olvasó!

Az Abigél Közhasznú Egyesület és Nógrádi Autizmus Alapítvány 2014. november 6-án 12 órakor megrendezi a

„Hol van a helye autista társainknak a társadalomban?”

című fórumot és autizmusra, fogyatékosságra érzékenyítő, a befogadó, pozitív társadalmi szemlélet kialakítását elősegítő programját.

A Nógrádi Autizmus Alapítvány több mint 20 éve működik Salgótarjánban, elsősorban az autizmussal élő tanulók speciális oktatását, fejlesztését ellátó intézmény személyi és tárgyi feltételek javításáért dolgozott az elmúlt 2 évtizedben. Az Abigél Közhasznú Egyesület 2010-ben kezdte meg a tevékenységét, szülők és szakemberek alapították. Érdekvédelmi tevékenységet lát el, javítani szeretne az autizmussal élők társadalmi befogadásán, szeretné elérni, hogy a működési területén újabb szolgáltatások jöjjenek létre, a meglévők pedig az igényeknek megfelelően bővüljenek, fejlődjenek.

Tények és adatok, valamint a mindennapi élet is azt mutatja, hogy az autizmussal élők száma egyre nő. Nemcsak a család, hanem a társadalom egészének szempontjából is óriási jelentősége van az együttműködéseknek, a közös gondolkodásnak a rendszerszintű megoldások keresésének. Ez nem lehet csak az érintett családok feladata.

Novemberben utcai vetítéssel, a helyi televízió és rádió segítségével szeretnénk bemutatni az autizmussal élő társaink és családjaik életét minden empatikus, érdeklődő ember számára. November 6-án elsősorban iskolások, a ráérő és érdeklődő emberek számára fogunk az autizmussal élő és fogyatékos emberek befogadását, megértését elősegítő játékos rendezvényt tartani, ahol megismerhetik és kipróbálhatják, hogy milyen lehet másként élni, miként lehet a saját korlátainkat átlépve megpróbálni beilleszkedni abba a társadalomba, azokba a mindennapokba, ahol nem minden adott egy fogyatékkal élő ember számára ahhoz, hogy jól tudjon működni benne.. A rendezvénytől azt várjuk, hogy a diákok, a társadalom a fogyatékosságokból adódó nehézségeket megismerve képessé váljanak a fogyatékos emberek elfogadására, segítésére.

HISZÜNK ABBAN, HOGY A FOGYATÉKOSSÁGNAK A TÁRSADALOM EGÉSZSÉGES MŰKÖDÉSÉBEN FONTOS SZEREPE VAN, HOGY FOGYATÉKKAL ÉLŐ EMBERTÁRSAINK IS ÉRTÉKES, HASZNOS, EGYENLŐ TAGJAI A TÁRSADALOMNAK, AZ Ő MEGISMERÉSÜK, ELFOGADÁSUK, SEGÍTÉSÜK ÁLTAL EMBERTÁRSAINK IS TÖBBEK LEHETNEK.

A szemléletformáló programon részt vesz Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár, 13 órától pedig vitaindító beszédet mond a

„Hol van a helye autista társainknak a társadalomban?”

fórum megnyitásaként.

A fórumot szervezeteink azért rendezik meg, mert hazánkban ma még jóval kevesebb az autizmus-specifikus ellátások száma a szükségesnél, így igen nagy teher hárul azokra a családokra, ahol autista személyek élnek, ezért szeretnénk elindítani egy pozitív, kölcsönös előnyökön alapuló, mindenki számára megoldásokat ígérő párbeszédet, mely pozitív együttműködésekhez vezet.

Bízunk abban, hogy a törekvéseinkkel az Ön működési területének munkájához is hozzá tudunk tenni.

Tisztelettel arra kérjük Önt, hogy fogadja el meghívásunkat, lehetősége szerint hozza magával ismerőseit, kollégáit, családtagjait!

Tisztelettel:

Almádi Róbert s.k.                           Turcsány László s.k.

Abigél Közhasznú Egyesület              Nógrádi Autizmus Alapítvány

elnök                                         kuratóriumi elnök

Salgótarján, 2014. október 17.

Kérjük, 2014. október 31-ig jelezze a FÓRUMON való részvételi szándékát a következő elérhetőségeken:

Szalainé Forgács Klaudia

E-mail:  szalai.keszi()gmail.com